Kirmizi Alarm - web tabanli online savaş oyunu Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > OYUN > SORU - CEVAP
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Hızlı Giriş
KA Genel Kurallar

ESKİ KA

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
darqhelen Açılır Kutu Gör
Hava Gemisi
Hava Gemisi
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1253
Takim:

Bur:
  Alıntı darqhelen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08-Mart-2016 Saat 13:54
Orjinalini yazan: MALATYALI

Biliyorum o tayfadan oynayan vardır belki :)

Abi cevap gec olacak ama kimse yok
PMC'yi duymayan bu yeryüzünde neyler?
Yukarı Dön
blood29 Açılır Kutu Gör
Hava Gemisi
Hava Gemisi
Simge

Gönderilenler: 2316
Takim:

Bur:
Yenge Burcu
  Alıntı blood29 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08-Mart-2016 Saat 14:12
redo yenı oyunu acarsa eskısı kdar olmasada oyuncular gerı gelecektır.
Yukarı Dön
Hava Gemisi
Hava Gemisi
Simge

Takim:

Bur:
Yenge Burcu
  Alıntı darqhelen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08-Mart-2016 Saat 15:30
Orjinalini yazan: blood29

redo yenı oyunu acarsa eskısı kdar olmasada oyuncular gerı gelecektır.

Degisen bisey olmaz bence ka00 geri gelirse belki
Yukarı Dön
redo Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2986
  Alıntı redo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08-Mart-2016 Saat 17:16
Arkadaşlar lütfen eski demeyelim artık. Çünkü her şey birbirine karışıyor.
1'in eskisi, 00'ın eskisi, Versiyon 2 KA_01'in eskisi derken hepsi birbirine giriyor.

Eskiden kastınızı biliyorum. Eski derken eskisi gibi bir çok oyuncu ile oynadığınız kavgalı günleri kasdediyorsunuz. Ama bunu sağlamanın tek ve geçerli yolu eski KA üzerinden devam etmek değil.

Biz en güzeli mevcudun üzerinde düzenleme yapalım. Eksikleri giderelim.
Mevcut arayüzü beğendi iseniz onun üzerine ne eklenecek ve çıkarılacaksa onları yapalım ve arayüzü değiştirmeyelim. Hem zaman hem vakit hem emek ve hem de mali kayıp.

Anlaşılmak bir lükstür.
Ralph Waldo Emerson
Yukarı Dön
jacksın11 Açılır Kutu Gör
Teyyare
Teyyare

Gönderilenler: 168
  Alıntı jacksın11 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08-Mart-2016 Saat 17:34
Siz bu kadar oyuncunun isteğini dikkate almaksızın hala yeni oyunda devam etmeyi planlıyorsanız size başarılar

İşin zorunu neden seçiyorsunuz anlamıyorum ki.Hazır oyun var zaten elinizde ka00 bu oyunu bi güzel yıkama yağlama yapın kayışı mı kopmuş motorunda mı sorun var yoksa o arabayı yöneten(KA YÖNETİMİ)de mi sıkıntı var bu dediklerime göre düşünün ve eğer oyuncuları dikkate alacaksanız açın ka00 ı

Düzenleyen jacksın11 - 08-Mart-2016 Saat 17:38
Yukarı Dön
Hava Gemisi
Hava Gemisi
Simge

Takim:

Bur:
Yenge Burcu
  Alıntı darqhelen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08-Mart-2016 Saat 17:39
Sonuna kadar hakli
Yukarı Dön
topal Açılır Kutu Gör
Mini Bot
Mini Bot

Gönderilenler: 13
  Alıntı topal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08-Mart-2016 Saat 17:40
bizler küflenmiş eski oyuncu olarak KA00 rın üye alımına açılmasını yeniden başlatılmasını ve saldırı sayısının en az 8 yada 10 olamasını istiyoruz çokmu şey istiyoruz
inat etmenin ne size nede oyunculara zararı var faydası yok
testV.3 ü istemiyoruz bu kadar ısrar niye

Düzenleyen topal - 08-Mart-2016 Saat 17:42
Yukarı Dön
nily152 Açılır Kutu Gör
Hava Gemisi
Hava Gemisi
Simge

Gönderilenler: 1262
Takim:

Bur:
Ko Burcu
  Alıntı nily152 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08-Mart-2016 Saat 22:42
Orjinalini yazan: redo

1'in eskisi, 00'ın eskisi, Versiyon 2 KA_01'in eskisi derken hepsi birbirine giriyor.

Eskiden kastınızı biliyorum. Eski derken eskisi gibi bir çok oyuncu ile oynadığınız kavgalı günleri kasdediyorsunuz. Ama bunu sağlamanın tek ve geçerli yolu eski KA üzerinden devam etmek değil.

Mevcut arayüzü beğendi iseniz onun üzerine ne eklenecek ve çıkarılacaksa onları yapalım ve arayüzü değiştirmeyelim. Hem zaman hem vakit hem emek ve hem de mali kayıp.

sayın yöneticim eklenecek ve çıkarılacaklar konusunda birkaç önerim olacak musadenizle.

1. enerji üretimi en az %50 artırılması gerek. oluşan gelirin aşırı büyümemesi için gelir kaynağının fiyatı getirdiği gelir düşürülebilir. en önemlisi gelir kaynağının tükettiği enerji en az %50 azaltırlması gerek.

2. gemilerin hem enerji tüketmesi hem de havalandırmak için ayrıca para istemesi mantık dışı olmuş. gemi açıklamasında gemi havalanırken yakıt ücreti peşin alınır yazılmış ve öyle de oluyor ama ayrıca enerji de harcaması mantıksız gibi geldi bana. yani ya enerji harcamayacak ya da kalkış için ücret alınmayacak. ayrıca şu ankı kalkış ücreti aşırı fazla. 1500 gemim varken 24 saat kalkış için 780m para istiyor ama gelir 1.300m üretim ve geliştirme için para pek kalmıyor.

3. metal perde yine sıkıntı. biraz kaz kez çalsan aşırı metal harcıyor.

4. ms2 lere hem mühendislerin hem de robotların etki etmesi sıkıntılı. robot kend gücü kadar ms2 kırdığı için sıkıntılı bir durum. ms2 üretim hızı artırılıp robot da mğüh gibi olması gerek. ya da arge için eski ka_v2 gibi rbs2 konmalı.

5. kazım kezban üretim hızı aşırı fazla. ajan / kaz kez üretim oranı düzenlenmeli. güç olarak ajan üretim hızından en fazla %30 fazla olmalıdır. ayrıca kezbanlarla ajan öldürüldüğünde aşırı kezban kaybı oluyor. öldürülen ajan gücünün 8 de biri kadar kezban ölması olabilir.

6. savaşlarda kaybeden tarafın aşırı puan kaybetmesi sıkıntılı. 20m kara gücü olan birisini karadan vursan puanı 0 oluyor. ya da 150m puanı bile olsa bşr asitle puan 0 oluyor. savaş sonucu düşen puan oranı gözden geçirilmeli.

7. enerji kaynaklarının 1 kez ilerlemesinde elde edilen enerji miktarı artması lazım. oranı da bir garip olmuş. mesela güneş enerjisini 1. seviyeden 2. seviyeye 3 - 5 liraya geliştiriyorsun ve getirdiği enerji getirisi kat kat artarken 15 den 16 ya geliştirirken bir sürü para ve süre harcıyorsun ama 8 bin 9 bin gibi komik enerji elde ediyorsun. yani bir yerden sonra enerji konusunda tıkanıyorsun. enerji kaynağı geliştirmek çok fazla işe yaramaz oluyor.

şu anki birim, enerji , gemi ve metal sistemine göre sadece ms2 ve enerji birimi basıp boş hesapla sağa sola yıldo asit atmak mantıklı. birim üretirsen hem enerji hem gemi hem de metal aşırı sıkıntı oluşturuyor. (tabi oyuncu sayısı artarsa)

8. son olarak da aktif 8 saldırı muhabbeti.. yani bir kişiye 8 den fazla saldırı yapılamaması suistimal konusu oluyor. bir oyuncu kendine multi hesap açıyor ya da kendine bir arkadaş buluyor senin inişine geliyor ve kendisine tek birimli 8 saldırı yaptırıyor ve dönüş yemekten kurtuluyor.. bence bu durum çok saçma. aktif 8 saldırıdan fazla saldırı almama muhabbeti kaldırılması gerek diye düşünüyorum.

şimdilik aklıma gelenler bunlar. gerisi size kalmış.. teşekkürler Smile

Elbet Bir Gün Sana Da Sıra Gelecek...

Yukarı Dön
vahset55 Açılır Kutu Gör
Hava Gemisi
Hava Gemisi
Simge

Gönderilenler: 777
Takim:

Bur:
Balk Burcu
  Alıntı vahset55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08-Mart-2016 Saat 22:51
Aferim ola kafan calisiyo senin cozmussun

Düzenleyen vahset55 - 08-Mart-2016 Saat 22:52
KURAL BİR ; Karar verdin mi uygulayacaksın.
KURAL İKİ ; Uygularken tereddüt etmeyeceksin...
KURAL ÜÇ ; Tereddüt ettiğinde kaybedeceksin.
KURAL DÖRT ; KAYBEDENLERİN KAYDI DÜŞÜLÜR

hoqe1us
Yukarı Dön
Hava Gemisi
Hava Gemisi
Simge

Takim:

Bur:
Balk Burcu
  Alıntı darqhelen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09-Mart-2016 Saat 02:56
Birim siniri ne abi 300 askerle napabilirim ben adam suan yerde asker yok giremiyorum adama
Yukarı Dön
jacksın11 Açılır Kutu Gör
Teyyare
Teyyare

Gönderilenler: 168
  Alıntı jacksın11 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09-Mart-2016 Saat 09:17
Birakin bu bos v3 u bi oyun yapmislar kendileri gibi olmus.Hersey yamuk yumuk neyin nerde oldugu belli degil bir suru hata var duzelt dersin duzeltmez 00 dersin senin inadina gider
Yukarı Dön
alpaslan Açılır Kutu Gör
Mini Bot
Mini Bot

Gönderilenler: 13
  Alıntı alpaslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09-Mart-2016 Saat 09:24
Orjinalini yazan: darqhelen

Birim siniri ne abi 300 askerle napabilirim ben adam suan yerde asker yok giremiyorum adama

ts 2 de çakılı kalma birim üretmek istiyorsan en az ts 5 olmalısın demek
nil152 güzel yazmışsın birde gelirler düşük kalıyor

Düzenleyen alpaslan - 09-Mart-2016 Saat 09:24
Yukarı Dön
akbaba Açılır Kutu Gör
asker
asker

Gönderilenler: 7
  Alıntı akbaba Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09-Mart-2016 Saat 09:57
Orjinalini yazan: nily152

Orjinalini yazan: redo

sayın yöneticim eklenecek ve çıkarılacaklar konusunda birkaç önerim olacak musadenizle.

1. enerji üretimi en az %50 artırılması gerek. oluşan gelirin aşırı büyümemesi için gelir kaynağının fiyatı getirdiği gelir düşürülebilir. en önemlisi gelir kaynağının tükettiği enerji en az %50 azaltırlması gerek.

2. gemilerin hem enerji tüketmesi hem de havalandırmak için ayrıca para istemesi mantık dışı olmuş. gemi açıklamasında gemi havalanırken yakıt ücreti peşin alınır yazılmış ve öyle de oluyor ama ayrıca enerji de harcaması mantıksız gibi geldi bana. yani ya enerji harcamayacak ya da kalkış için ücret alınmayacak. ayrıca şu ankı kalkış ücreti aşırı fazla. 1500 gemim varken 24 saat kalkış için 780m para istiyor ama gelir 1.300m üretim ve geliştirme için para pek kalmıyor.

3. metal perde yine sıkıntı. biraz kaz kez çalsan aşırı metal harcıyor.

4. ms2 lere hem mühendislerin hem de robotların etki etmesi sıkıntılı. robot kend gücü kadar ms2 kırdığı için sıkıntılı bir durum. ms2 üretim hızı artırılıp robot da mğüh gibi olması gerek. ya da arge için eski ka_v2 gibi rbs2 konmalı.

5. kazım kezban üretim hızı aşırı fazla. ajan / kaz kez üretim oranı düzenlenmeli. güç olarak ajan üretim hızından en fazla %30 fazla olmalıdır. ayrıca kezbanlarla ajan öldürüldüğünde aşırı kezban kaybı oluyor. öldürülen ajan gücünün 8 de biri kadar kezban ölması olabilir.

6. savaşlarda kaybeden tarafın aşırı puan kaybetmesi sıkıntılı. 20m kara gücü olan birisini karadan vursan puanı 0 oluyor. ya da 150m puanı bile olsa bşr asitle puan 0 oluyor. savaş sonucu düşen puan oranı gözden geçirilmeli.

7. enerji kaynaklarının 1 kez ilerlemesinde elde edilen enerji miktarı artması lazım. oranı da bir garip olmuş. mesela güneş enerjisini 1. seviyeden 2. seviyeye 3 - 5 liraya geliştiriyorsun ve getirdiği enerji getirisi kat kat artarken 15 den 16 ya geliştirirken bir sürü para ve süre harcıyorsun ama 8 bin 9 bin gibi komik enerji elde ediyorsun. yani bir yerden sonra enerji konusunda tıkanıyorsun. enerji kaynağı geliştirmek çok fazla işe yaramaz oluyor.

şu anki birim, enerji , gemi ve metal sistemine göre sadece ms2 ve enerji birimi basıp boş hesapla sağa sola yıldo asit atmak mantıklı. birim üretirsen hem enerji hem gemi hem de metal aşırı sıkıntı oluşturuyor. (tabi oyuncu sayısı artarsa)

8. son olarak da aktif 8 saldırı muhabbeti.. yani bir kişiye 8 den fazla saldırı yapılamaması suistimal konusu oluyor. bir oyuncu kendine multi hesap açıyor ya da kendine bir arkadaş buluyor senin inişine geliyor ve kendisine tek birimli 8 saldırı yaptırıyor ve dönüş yemekten kurtuluyor.. bence bu durum çok saçma. aktif 8 saldırıdan fazla saldırı almama muhabbeti kaldırılması gerek diye düşünüyorum.

şimdilik aklıma gelenler bunlar. gerisi size kalmış.. teşekkürler Smile

seni yönetici yapsak iyi olacak ClapClapClapClapClap

Düzenleyen akbaba - 09-Mart-2016 Saat 10:03
Yukarı Dön
redo Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2986
  Alıntı redo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09-Mart-2016 Saat 12:45
Teşrkkürler nily152
Anlaşılmak bir lükstür.
Ralph Waldo Emerson
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Anasayfası Forum Anasayfası > OYUN > SORU - CEVAP OYUN ANA SAYFASI
En Son Mesaj Yazlan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Grntlemek in Tklayn Salih7 vefat etmiştirSohbet OdasıBAY27Bugün-18:11351
Konuyu Grntlemek in Tklayn KA V3 Test Savaş RaporlarıKAV3 Savaş Raporlarınily152Dün-21:52489519
Konuyu Grntlemek in Tklayn KaSiRGaaSohbet Odasıredo08-Aralık-2017-21:2554
Konuyu Grntlemek in Tklayn Yeniyim çok eskiden de vardım herkese merhabalar:)Hoşgeldin - HoşbuldukBAY2706-Aralık-2017-09:38110
Konuyu Grntlemek in Tklayn ESKİLERDEN KİMLER KALDIHoşgeldin - Hoşbuldukadrian0617-Kasım-2017-19:4783549
Konuyu Grntlemek in Tklayn ESKİ KASORU - CEVAPDUNGEON05-Kasım-2017-03:4629597
Konuyu Grntlemek in Tklayn Hoşgeldin Kerem Yağız Bebek - FavoriteSohbet OdasıBAY2705-Ekim-2017-11:1890442
Konuyu Grntlemek in Tklayn Şu an ne dinliyorsunuz?Paylaşım MekanıBAY2705-Ekim-2017-10:4946188
Konuyu Grntlemek in Tklayn Süpriz PaketlerPaylaşım MekanıBAY2703-Ekim-2017-18:001094
Konuyu Grntlemek in Tklayn DOĞUM GÜNÜ KUTLAMALARIPaylaşım Mekanısupermen01-Temmuz-2017-19:29983544
Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.51 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz